Chudnutie sa môže zdať ako náročná úloha, ale nemusí to tak byť. Namiesto toho, aby ste prepadli najnovšej módnej diéte alebo sa snažili cez noc zmeniť celý svoj životný štýl, prečo nezvoliť udržateľnejší prístup, ktorý uprednostňuje dlhodobé zdravie a pohodu? V tomto článku preskúmame niekoľko praktických a účinných stratégií, ktoré vám pomôžu zhodiť prebytočné kilá a udržať si postavu, v ktorej sa cítite dobre.

vector.svg
vector-square-a.webp

Zabudnite na zázračné diéty
Diéty, ktoré sľubujú rýchly efekt sa môžu zdať lákavé, ale často nie sú dlhodobo udržateľné. V skutočnosti nimi dosiahnete iba jo-jo efekt.
Namiesto reštriktívneho režimu sa zamerajte na postupné a udržateľné zmeny v stravovacích a fitness návykoch. Tento prístup s väčšou pravdepodobnosťou povedie k trvalému úbytku hmotnosti a zlepšeniu zdravia.

vector.svg

Začnite pomaly a stabilne
Je lákavé pokúsiť sa zmeniť celý svoj jedálniček naraz, ale ako tušíte - je to nerealistická cesta, ktorá väčšinou vedie k neúspechu. Namiesto toho sa zamerajte na zvládanie malých zmien, ktorých sa môžete držať v priebehu času.


Začnite napríklad tým, že každý deň pridáte do svojho jedálnička niekoľko ďalších druhov ovocia a zeleniny, alebo sa zaviažete k tridsaťminútovej prechádzke trikrát týždenne. Akonáhle si na tieto zmeny zvyknete, môžete do svojej rutiny postupne pridať viac zdravých návykov.

group-389.svg

Náš tip: Vyskúšajte naše 100% prírodné smoothie z mrazom sušeného ovocia, ktoré si ľahko nachystáte aj na cestách.

vector-square-a.webp

Nezanedbávajte spánok
Dostatok spánku je nevyhnutný pre celkové zdravie a môže tiež pomôcť pri chudnutí. Keď ho máte nedostatok, vaše telo produkuje viac hormónu hladu ghrelínu, čo môže viesť k zvýšenej chuti do jedla a prejedanie.

Pokúste sa mať 7-8 hodín spánku za noc. Do svojej večernej rutiny môžete zakomponovať Nočný spaľovač tukov, ktorý je navrhnutý tak, aby vám nielen pomohol s ľahším zaspávaním, ale zároveň za vás spaľoval tuky, keď spíte.

Zamerajte sa na kvalitu
Počítanie kalórií sa už nenosí. Namiesto toho sa zamerajte na konzumáciu vysoko kvalitných potravín bohatých na živiny, vitamíny a antioxidanty. To znamená: ovocie, zelenina, zdravé sacharidy, tuky a bielkoviny – práve tie vás udržia dlho sýtymi.


Nebojte sa jedla - jednoducho jedzte zľahka a myslite na to, nech ide o výživovo hodnotné jedlo. Rovno pre vás máme tip na raňajky. Vyskúšajte našu lahodnú ovsenú kašu s vysokým obsahom bielkovín, vlákniny, vitamínov a minerálov. Navyše je úplne bezlepková a bez pridaného cukru.

vector-square-b.webp
group-393.svg
 

Pite dostatok vody
Dehydratácia môže ovplyvniť náladu, energiu a kognitívne funkcie, preto nezabúdajte piť 2-3 litre vody denne. Vyhýbajte sa sladeným nápojom. Namiesto nich zvoľte skôr 100% BIO zázvorovú šťavu, ktorá je skvelá pre lepšie trávenie a imunitu. Ďalej môžete vyskúšať čaj na chudnutie, ktorý podporuje spaľovanie tukov, upokojuje chuť do jedla a zlepšuje trávenie.

group-393.svg

Hýbte sa
Pravidelná fyzická aktivita je nevyhnutnou súčasťou zdravého tela. Nielen, že tak spálite kalórie, ale vybudujete si svalovú hmotu, ktorá bude následne kalórie spaľovať za vás. Zamerajte sa na aspoň 150 minút cvičenia strednej intenzity týždenne - rýchla chôdza, jazda na bicykli alebo plávanie. Aj to sa počíta.

rectangle-32.webp

Po tréningu nezabudnite posilniť svaly výživným proteínovým nápojom. Tento jednoduchý krok vám môže pomôcť zotaviť sa, budovať svalovú hmotu a ľahšie dosiahnuť svoje ciele v oblasti chudnutia. My nedáme dopustiť na náš čistý, vysoko kvalitný srvátkový proteín bez príchuti či sladidiel. Ideálne na pridanie do receptov, desiat alebo koktailov.

Trvalá zmena sa nestane cez noc, ale s trpezlivosťou a dôslednosťou si môžete vybudovať zdravé návyky, ktoré zmenia váš život k lepšiemu. Každá malá zmena sa počíta a vedie vás k zdravšej, šťastnejšej a sebavedomejšej verzii seba samého.


Chudnutiu sme venovali celú stránku, kde nájdete aj osvedčené tipy od tisícov zákazníkov. Mrknite na to, čo im najlepšie funguje TU https://www.naturalprotein.sk/hubnuti-prirodni-cestou.

Všechny články

nejnovší články

Prihlásenie

Zabudnuté heslo (obnovenie hesla)
Nemáte účet? Registrujte sa