História natural protein

O naturalprotein

Ako fanúšikovia športu a zdravého životného štýlu sme za tie roky vyskúšali mnoho proteínových zmesí, ktoré ale nikdy neboli úplne ono. A vlastne to bolo v podstate vždy rovnaké – proteín, aróma a sukralóza. To nevyrába nikto nič lepšie? A pretože sme nič lepšie skutočne nenašli tak sme sa rozhodli založiť NaturalProtein, ktorý urobí tomuto priemeru navždy prítrž. 

2017

Vlastní protein

V roku 2017 užívame dostupné proteínové doplnky stravy. Vadí nám ale štandardné zloženie drvivej väčšiny dostupných produktov (proteín zlej chuti, farbivo, aróma a sukralóza). Hľadáme preto alternatívu ako v ČR, tak aj v zahraničí, kde je situácia o niečo lepšia. Nedarí sa nám ale nájsť produkt, ktorý by aspoň vzdialene spĺňal naše predstavy. Napadá nás, že si proteín skúsime vyrobiť sami. Kupujeme mixér, mrazom sušené ovocie zo supermarketu, vlákninu, stéviu a ďalšie prísady. Všetko miešame v rôznych pomeroch a už prvé pokusy dopadajú chuťovo veľmi dobre. Máme vyhrané, ideme do akcie.

2018

Začátky naturalprotein

Prvé problémy sa dostavujú veľmi skoro. Proteíny nevieme poriadne zabaliť, s mrazom sušeným ovocím zase pracovať a tak sa všetko rýchlo kazí. Problém s balením a trvanlivosťou sa nám následne podarí úspešne vyriešiť a vrháme sa na zháňanie najlepších surovín, ktoré splnia vysoké požiadavky. Začíname používať proteíny so slnečnicovým lecitínom (oproti štandardnému sójovému), kakao v BIO kvalite, pravé mrazom sušené ovocie a vlákniny tých najvyšších radov. Prvé balenie jahodovej, malinovej, banánovej a kakaovej príchuti roznášame po všetkých známych a zloženie priebežne upravujeme na základe spätných väzieb. Po dlhom testovaní dochádzame k záveru, že máme konečne všetko odladené. V tomto názore nás následne utvrdzuje VŠCHT, kde naše produkty priebežne testujeme. Na konci roku 2018 zakladáme spoločnosť NaturalProtein a vydávame sa na dobrodružnú cestu.

Začátky naturalprotein

2019

Balení proteinů

Vytvárame prvé brandingové balenie proteínov. Stačia nám k tomu zakúpené doypacky, logá na priehľadnej lepiacej fólii a zloženie tlačené na malej poruchovej domácej tlačiarni. Touto dobou tiež dokončujeme prvú verziu nášho eshopu a prenajímame si malú prevádzkareň na námestí v Ostrove nad Ohří. V Havlíčkovom Brode začíname s výrobou našich originálnych drevených odmeriek z bukového dreva. Stretávame sa aj s ďalšími problémami - na eshope nemožno kvôli technickej chybe objednať, prvá vyrobená poloautomatická miešačka na proteíny nefunguje kvôli zlému tesneniu, sklad na zásoby je malý a neprehľadný a systém na výrobu chýba úplne. Je až prekvapujúce, že dokážeme expedovať prvé objednávky a tak každý deň vozíme balíky k dopravcom. Vyrážame s našimi proteínmi na prvé akcie medzi ľudí, ako je napríklad City Triatlon Karlovy Vary, farmárske trhy na Kulaťáku, Food piknik alebo festival Evolution v Prahe. To všetko vykonávame pri stálom zamestnaní. Ku koncu roka prichádzame s novými príchuťami, konkrétne s arašidovými a kávovými proteínmi. A tiež rozširujeme portfólio o vegánske proteíny.

2020

Nové prostory naturalprotein

Malá prevádzkareň prestáva stačiť, presúvame sa preto do veľkej výrobnej haly v Karlových Varoch. Investujeme do rekonštrukcie, nového vybavenia a skladových zásob. Tiež konečne najímame prvú výpomoc. Ručne lepené doypacky s tlačeným zložením nahrádzajú nové na zákazku vyrábané, vybavenie sa inovuje, modernizuje sa sklad surovín aj produktov. Dopravcovia už jazdia vyzdvihovať objednávky k nám a to na dennej báze. Opúšťame zamestnanie a venujeme sa podnikaniu naplno. Príchute rozširujeme o kokosový, mangový a vanilkový proteín. Zavádzame nové kategórie, konkrétne Proteínová diéta, Nestíham jedlo, Športujem a Cvičím a upravujeme zloženie. Navyše pridávame náš prvý Vegánsky proteín.

Nové prostory naturalprotein

2021

Nový kolagen naturalprotein

Vo výrobných priestoroch to vyzerá ako v malom mravenisku. Pracujeme na organizácii práce a naše produkty sa rozrástli o bezlepkové raňajkové kaše s proteínom v štyroch tradičných príchutiach. Sortiment dopĺňame neskôr aj o drevené raňajkové misky a lyžice. Po nejakej dobe pridávame ešte výdatné proteínové palacinky s vlákninou. Začíname tiež dodávať proteíny do niekoľkých vybraných fitness centier po celej Českej republike a menších obchodov so zdravou výživou. Vracia sa nám semienka vývoja, ktorý neustále vykonávame a prichádzame s novým kolagénom s vysokým obsahom ovocia a to v štyroch príchutiach – jahoda, malina, mango a kakao. Do balenia pridávame ručne robenú drevenú odmerku z bukového dreva. Ku koncu roka pred Vianocami štartujeme s dvoma novými raňajkovými kašami, konkrétne jablko + škorica a čokoláda + kokos.

2022

Proteinové tyčinky naturalprotein

Hneď začiatkom roka vydávame skvelé novinky – naše prvé proteínové tyčinky s vysokým obsahom vlákniny a kolagénu, s ktorými slávime doposiaľ nebývalý úspech. Tiež sa nám darí trojnásobne zväčšiť a rozrastáme sa o nových členov. Navyšujeme kapacity výrobných priestorov a expedujeme denne po paletách. Objednávky sa počítajú mesačne na tisíce. Ku koncu januára prichádzame s ďalšími novinkami ako je úplne unikátny spaľovač, colostrum, zázvorová a rakytníková šťava, marmelády a acerola. Zároveň pracujeme na ďalších novinkách, ktoré v tomto roku plánujeme predstaviť.

Proteinové tyčinky naturalprotein

Prihlásenie

Zabudnuté heslo (obnovenie hesla)
Nemáte účet? Registrujte sa