Recept na čokoládový proteínový mug cake z mikrovlnky

26-04-2023

Čokoládový proteínový mug cake je priam geniálnou desiatou nielen do fitka. Je skutočne lahodný, a zároveň vďaka kombinácii kakaa a proteínu je vhodný do proteínovej diéty. Pokiaľ máte chuť na niečo sladké a nechcete čakať, proteínový mug cake je ideálnou voľbou.

Pozrite sa na tento jednoduchý recept.

Recept na čokoládový proteínový mug cake z mikrovlnky

OBĽÚBENÝ MUG CAKE Z HRNČEKA

Čokoládový mug cake s kakaovým proteínom je skvelou desiatou nielen do fitka. Poslúžia ako rýchle raňajky, alebo ak máte na niečo chuť a nechcete piecť celý pekáč alebo sa zaplácnout nezdravým koláčom.

Mug cake vykúzlite v priebehu niekoľkých málo minút, stačí vám na to len hrnček a mikrovlnná rúra. Torta z hrnčeka je ideálna dobrota, ak vás naháňa maškrtná a chcete niečo zahryznúť čo najskôr. Navyše je niekoľko spôsobov, ako ho možno pripraviť, a to či už s čokoládou, tak napríklad s orechmi, ovocím, nutellou alebo s kakaovým proteínom ako v našom recepte.

Proteínový mug cake je navyše zdravým variantom, ktorý vás príjemne zasýti a doplní vám do tela potrebné bielkoviny. Čokoládový proteínový prášok, ktorý recept obsahuje, je úplne prírodný a chutí úplne božsky. Veľkou výhodou je, že kakao proteín (alebo proteín akejkoľvek inej príchute) je skvelým spoločníkom pri diéte.

Veganská kakaová buchta

ČO POTREBUJETE NA PRÍPRAVU RECEPTU?

Recept obsahuje proteín, múku, kypriaci prášok, kakao, mlieko, kokosový cukor a jablkový ocot. Kakaový srvátkový proteín zakúpite na našom e-shope. Na prípravu potrebujete hrnček, v ktorom budete mug cake „piecť“, a mikrovlnnú rúru. Vzhľadom na to, že cesto môže pri pečení vyskočiť, pripravte si tiež papierový obrúsok, ktorý na tanier mikrovlnnej rúry pod hrnček položíte.

INGREDIENCE

  • 2 lyžice pohánkovej alebo celozrnnej hladkej múky
  • 1 lyžica kokosového cukru
  • 1 lyžica kakaového proteínu Natural Protein
  • 1/2 lyžičky kypriaceho prášku
  • Trochu kakaa (1/2 lyžičky - len pre vôňu)
  • 2 lyžice mlieka
  • 1 lyžica rozpusteného kokosového oleja
  • 3 lyžičky jablčného octu
  • Kocka čokolády a čoko-pecky na dozdobenie

AKO POSTUPOVAŤ PRI PRÍPRAVE?

Všetky ingrediencie zmiešajte a výsledné cesto prelejte do olejom vymasteného a múkou vysypaného hrnčeka či mištičky. Najprv nalejte iba polovicu cesta, doprostred dajte kocku čokolády a dolejte druhú polovicu. Navrch môžete ešte nasypať čoko-kôstky alebo nasekanú čokoládu a vložiť do mikrovlnky na 800 W-900 W po dobu cca 60-90 sekúnd. Dobrú chuť!

Držíte diétu alebo hľadáte doplnok stravy pri chudnutí alebo pri tréningu? Stačí si vybrať proteín z jednej z našich kategórií podľa vášho cieľa.

Späť na výpis článkov

Prihlásenie

Zabudnuté heslo (obnovenie hesla)
Nemáte účet? Registrujte sa