Recept na proteínové muffiny ?

26-04-2023

Doplňte energiu a bielkoviny s lahodnými proteínovými muffinmi. Z uvedeného množstva suroviny vykúzlite 19 menších muffinov. Môžete si na nich pochutnať na raňajky, zbaliť si ich do práce alebo doplniť energiu po cvičení. Takto chutnými, a zdravými muffinmi navyše potešíte aj návštevu alebo kamarátku, ktorá si nechce kaziť postavu nezdravými sladkosťami.

Recept na proteínové muffiny ?

AKÉ SÚ PRÍNOSY PROTEÍNU PRI DIÉTE?

Proteín obsiahnutý v recepte vám pomôže do tela doplniť potrebnú energiu a zasýti vás na dlhšiu dobu. Proteín navyše pomáha pri chudnutí alebo pri športe, regeneruje totiž svaly a celé telo.

Pri príprave proteínových muffinov pridajte podľa receptu banánový proteín Natural Protein, ktorý je veľmi chutný a obsahuje vysoký podiel pravého ovocia. Zachováva si tak všetky vitamíny a minerály, a zároveň vás zasýti na dlhú dobu. Kombinácia banánu a proteínu výborne posilní organizmus. Chuť proteínu s banánom je navyše lahodná a osviežujúca.

Banánový proteín obsahuje srvátkové proteíny (ktoré sú ideálnym zdrojom bielkovín), mrazom sušený banán, stéviu a má vysoký obsah vlákniny. Vďaka týmto prvotriednym surovinám je proteín skvelým spoločníkom na udržanie línie, vhodným pri proteínovej diéte alebo ako ideálny nápoj pre športovcov.

 

POZITÍVNE ÚČINKY BANÁNU NA ZDRAVIE

Náš banánový proteín navyše obsahuje iba pravý banán, ktorý má blahodárne účinky na zdravie človeka. Nájdete v ňom celý rad dôležitých vitamínov a živín, ktoré ovplyvňujú trávenie, činnosť srdca i chudnutie. Patria medzi ne napríklad vitamín C, D a E, vitamín B12, vitamín B6 a ďalšie vitamíny zo skupiny B. Ďalej potom železo, beta karotén, draslík, vápnik, meď, zinok, mangán a ďalšie zložky. Niektoré z látok patria medzi antioxidanty. Banán je navyše veľmi sladký, a to vďaka obsahu fruktózy, glukózy a sacharózy. Zdravo vás zasýti a pomôže doplniť potrebnú energiu.

ČO POTREBUJETE NA PRÍPRAVU CESTA?

Na prípravu budete potrebovať červenú repu, zrelý banán, vajíčka, kefír, kokosovú a špaldovú múku, vlašské orechy a ďalšie nižšie uvedené suroviny. Banánový srvátkový proteín zakúpite na našom e-shope. Nezabudnite tiež na formu na muffiny alebo silikónové košíčky, v ktorých budete muffiny piecť.

INGREDIENCIE

 • 200 g varené červené repy
 • 1 stredne zrelý banán (cca 120 g)
 • 2 vajíčka  250 ml kefírového mlieka
 • 30 g mletých vlašských orechov
 • 20 g kokosovej múky
 • 20 g banánového proteínu Natural Protein
 • 100 g hladkej špaldovej múky
 • 70 g ovsenej múky
 • 1/2 balenia kypriaceho prášku
 • škorica (voliteľné)
 • ľubovoľné sladidlo podľa chuti

AKO POSTUPOVAŤ PRI PRÍPRAVE?

V jednej miske najprv rozmixujte červenú repu, banán, vajíčka a kefír. V druhej miske zmiešajte všetky sypké suroviny a vytvorenú zmes postupne pridajte k tekutej zmesi do prvej misky. V prípade potreby je možné pridať tekutinu (vodu či mlieko) na dosiahnutie požadovanej konzistencie. Cesto poriadne zmiešajte a rozdeľte pomocou lyžice do košíčkov na muffiny. Pečte približne na 170 – 180 °C cca 40 minút. Dobrú chuť!

Späť na výpis článkov

Prihlásenie

Zabudnuté heslo (obnovenie hesla)
Nemáte účet? Registrujte sa