Recept na vegánsku buchtu s proteínom

25-04-2023

Pripravte si výbornú vegánsku buchtu, ktorú budete milovať. V recepte je použitý kakaový proteín Natural Protein, ktorý vám doplní bielkoviny a na nejakú dobu vás zasýti. Táto vegánska buchta poteší vaše chuťové bunky, a zároveň si ju nemusíte vyčítať, pretože je zo samých zdravých dobrôt.

Recept na vegánsku buchtu s proteínom

KAKAOVÝ SRVÁTKOVÝ PROTEÍN Z TÝCH NAJLEPŠÍCH SUROVÍN

Tento recept na vegánsku buchtu obsahuje kakaový srvátkový proteínový prášok, ktorý je zložený iba z tých najkvalitnejších prírodných surovín. Vďaka tomuto proteínu vás vegánska buchta zasýti na dlhú dobu, doplní do vášho tela potrebné bielkoviny a maslo, mlieko a vajíčko vám ani nebude chýbať.

Základom čokoládového proteínu je BIO holandské kakao, kvalitný proteín, vláknina a stévia. Podľa vami vybraného variantu vás proteín na dlho zasýti, zregeneruje vaše telo po športovom výkone alebo pomôže pri diéte.

Proteínová diéta je založená na zvýšenom príjme bielkovín a obmedzení sacharidov. Vychádza z radu štúdií, ktoré potvrdzujú pozitívny vplyv bielkovín na metabolizmus, celkovú hmotnosť, chuť do jedla a stavbu tela.

Kakao a diéta

Na diétu má ale napodiv pozitívny vplyv aj kakao, ktoré sa radí medzi superpotraviny. Tie majú blahodarný vplyv na naše zdravie. Je však potrebné vedieť rozlíšiť kvalitné kakao, ktorým je práve BIO holandské z nášho proteínu.

Veganská kakaová buchta

ČO POTREBUJETE NA PRÍPRAVU CESTA?

Recept je vegánsky, to znamená, že neobsahuje suroviny živočíšneho pôvodu. Aj napriek tomu, že je zloženie receptu rastlinné, je pestré a zaujímavé. Táto buchta tak bude chutiť aj neveganom. Navyše je vďaka kakaovému proteínu, ktorý zakúpite na našom e-shope, zdravá, chutná a nasýti vás.

Ingrediencie

 • 100 g červenej repy
 • 100 g banánu
 • 10 g vopred namočených ľanových semienok
 • 50 g mandľovej múky
 • 20 g jemne namletých bezlepkových vločiek na múku/kokosové múky
 • 30 g kvalitného horkého kakaa nealkalizovaného
 • 20 g vegánskeho kakaového proteínu Natural Protein
 • Škorica
 • Perníkové korenie
 • Čakankový sirup podľa chuti
 • Voda na zriedenie / kokosové mlieko DM

AKO POSTUPOVAŤ PRI PRÍPRAVE?

Do mixéra dajte varenú vychladnutú červenú repu (môžete kúpiť v Lidlu tú predvarenú), banán, namočené ľanové semienka a poriadne premixujte. Medzitým si zmiešajte všetky sypké suroviny a pridajte ich do rozmixovanej repy s banánom. Postupne pridávajte vodu či akékoľvek mlieko do požadovanej konzistencie.

Cesto by nemalo byť príliš tekuté, ale ani príliš husté. V prípade toho pridajte buď vodu alebo múku. Potom cesto vylejte na menší plech vystlaný papierom na pečenie a pečte na 180 °C 30 minút. Samozrejme radšej všetko strážte, a prípadne plech vytiahnite skôr alebo ho v rúre nechajte dlhšie. Dobrú chuť ?❤️

Držíte diétu alebo hľadáte doplnok stravy pri chudnutí alebo pri tréningu? Stačí si vybrať proteín z jednej z našich kategórií podľa vášho cieľa.

Späť na výpis článkov

Prihlásenie

Zabudnuté heslo (obnovenie hesla)
Nemáte účet? Registrujte sa