Banánový proteínový chlebíček ?

26-04-2023

Banánový proteínový chlieb je veľmi lahodnou a obľúbenou pochúťkou, ktorá má mnoho skvelých benefitov. Okrem už spomínanej lahodnej chuti sú to kvalitné výživové hodnoty az toho vyplievajúce pozitívne účinky na zdravie. Ďalšou veľkou prednosťou je rýchle a jednoduché prevedenie receptu. Pokiaľ ho však nezjete skôr, než ho naservírujete na stôl!

Prečo určite vyskúšať chlebíček z banánov a ako na jeho prípravu? Pozrite sa na náš obľúbený recept na proteínový chlieb.

Banánový proteínový chlebíček ?

ZDRAVÁ A CHUTNÁ ENERGETICKÁ BOMBA NADUPANÁ VITAMÍNY

Banánový proteínový chlieb je skvostom zdravých dobrôt. Nielenže je veľmi chutný, ale zároveň má skvelé výživové hodnoty. Z toho dôvodu ho obľubujú športovci a všetci, ktorí žijú zdravým životným štýlom.

Zo surovín v recepte dominuje banán, ktorý obsahuje celý rad užitočných látok, ako sú: železo, vitamín B12, vitamín B6, vitamín C, D a E, ďalšie vitamíny zo skupiny B (niacín, riboflavín a tiamín), beta karotén, draslík, vápnik, meď, zinok, mangán a ďalšie zložky. Niektoré zo spomínaných látok patria medzi antioxidanty.

Táto pochúťka dokáže zasýtiť na dlhú dobu, dodať toľko potrebnú energiu a zároveň skvele chutí! Jedinečná kombinácia vyššie spomínaných výhod z neho robí číslo jedna u mnohých trénerov, športovcov a milovníkov fitness.

Chlebíček by mal mať predovšetkým chuťovo výrazné banánové cesto, ktoré je jemné, vláčne a šťavnaté. V ceste by sa mali nachádzať iba drobné bublinky, a naopak by nemalo byť príliš kypré a suché. To docielite premiešaním mokrých a suchých surovín zvlášť.

ČO POTREBUJETE NA PRÍPRAVU CESTA?

Základ celého receptu je tvorený banánmi a jablčným pyré. Príprava je jednoduchá a suroviny nájdete v bežnom obchode. Kakaový proteínový prášok môžete zakúpiť na našom e-shope. Odporúčame na prípravu receptu použiť zrelé banány.

 • 250 g zrelých banánov (bez šupky)
 • 120 g jablčného pyré
 • 1 vajce M (50 g)
 • 120 g ovsenej múky
 • 30 g kakaového proteínu
 • 20 g rozpusteného kokosového oleja
 • 15 g holandského kakaa
 • 1/2 čajovej lyžičky vanilkového extraktu
 • 5 g kypriaceho prášku do pečiva
 • štipka soli
 • 25 g vysokopercentnej čokolády
 • banán na ozdobu
 • škoricu či kakao na posypanie

AKO POSTUPOVAŤ PRI PRÍPRAVE?

Najprv rozohrejte rúru na 180 °C. Banány roztlačte vidličkou na kašu a všetky mokré ingrediencie a suché ingrediencie zmiešajte zvlášť. Následne suché nasypte k mokrým a dôkladne premiešajte.

Do cesta pridajte nasekanú čokoládu a iba jemne premiešajte. Cesto nalejte do menšej formy, vrch chlebíčka ozdobte banánom, čokoládou a ďalšími surovinami podľa potreby. Banánový chlebíček pečte 30 minút na 180 °C. Dopečenie môžete otestovať zapichnutím špajle, pričom cesto by sa na ňu nemalo lepiť.

Hotový chlebíček vytiahnite z rúry a nechajte vychladnúť. Rozkrájajte a môžete podávať posypaný škoricou, kakaom či prípadne cukrom. Prebytok energie po zjedení celého chlebíčka odporúčame vyčerpať dostatočnou športovou aktivitou. ?

Ale nemusíte sa obávať, na vašu postavu nebude mať táto delikatesa žiadny vplyv. Zato na náladu rozhodne áno. Chlebík je totiž nielen zdravý, chutný a jednoduchý na prípravu, ale banány obsahujú aj látku L-Tryptofan (prírodný zdroj serotonínu – hormón šťastia) a noradrenalín, ktoré napomáhajú k lepšej nálade, uvoľneniu a dobrému pocitu. Určite teda odporúčame tento recept na proteínový chlieb nevynechať a pustiť sa s chuťou do pečenia!

Späť na výpis článkov

Prihlásenie

Zabudnuté heslo (obnovenie hesla)
Nemáte účet? Registrujte sa